Waar ben je naar op zoek?

Basistheorie Vastgoeddeskundige 1 (BT1)

Ben jij momenteel bezig met de route naar Assistent-Makelaar? Lees dan hieronder wat voor jou de consequenties zullen zijn wanneer de Basistheorie Vastgoeddeskundige per september 2025 wordt vernieuwd.

Opbouw opleiding

De vernieuwde Basistheorie Vastgoeddeskundige 1 (BT1) omvat de volgende modules:

  • Bouwkunde
  • Vastgoedfinanciering, Economie & Vastgoed en Belastingen & Vastgoed
  • Privaatrecht
  • Publiekrecht
  • Vastgoedpraktijk
  • Professioneel Handelen

Om in het register van Assistent-Makelaars te kunnen worden ingeschreven, dien je naast de BT1, ook de Praktijkmodule A-RMT af te ronden. Deze vernieuwde module zal de oude Praktijktoets Assistent-Makelaar van SVMNIVO op termijn gaan vervangen.

Losse certificaten

De volgende losse certificaten zijn te behalen binnen de huidige opleiding Assistent-Makelaar en de vernieuwde opleiding Basistheorie Vastgoeddeskundige (sommige certificaten zijn uitwisselbaar):

Er zijn uiteraard meerdere routes die leiden naar de titel Assistent-Makelaar.

Certificaat Basistheorie Vastgoeddeskundige 1

Hieronder vind je een overzicht van de verschillende combinaties van examens/certificaten om het certificaat Basistheorie Vastgoeddeskundige 1 te behalen binnen de route Assistent-Makelaar:

Op basis van de volgende certificaten/diploma’s kun je doorstromen naar Basistheorie Vastgoeddeskundige 2 (BT2):

  1. Certificaat Basistheorie Vastgoeddeskundige 1 (het nieuwe certificaat),
    op basis hiervan heb je geen recht op registratie in het register van Assistent-Makelaars
  2. Diploma Assistent-Makelaar (het nieuwe diploma, inclusief de Praktijkmodule A-RMT),
    op basis hiervan heb je ook recht op registratie in het register van Assistent-Makelaars
  3. Diploma Assistent-Makelaar (het huidige diploma, inclusief de praktijktoets),
    op basis hiervan heb je ook recht op registratie in het register van Assistent-Makelaars

Voor alle huidige routes geldt: de geldigheidstermijn van de huidige certificaten (respectievelijk 3 en 5 jaar) blijft gehandhaafd zoals vastgesteld in het huidige reglement van VastgoedCert.

Na 15 oktober 2026 is er geen mogelijkheid meer om de huidige examens af te leggen. Dit betekent dat vanaf dat moment geldt dat voor alle modules het nieuwe examen afgelegd moet worden. Daarnaast dien je dan ook de modules Vastgoedpraktijk (VGP) en Professioneel Handelen (PH) te behalen voor het diploma.

Voor alle certificaten van de vernieuwde Basistheorie (ongeacht route) geldt een geldigheidstermijn van 5 jaar. Het certificaat Basistheorie Vastgoeddeskundige blijft onbeperkt geldig.

Heb je nog vragen?

Mocht je na het lezen van deze informatie toch nog vragen hebben, neem dan gerust contact op met het team van VastgoedCert via info@vastgoedcert.nl. We helpen je graag!